حالت
لینک ها

روش هاي سفارش قيمت

 

1- سفارش با قيمت باز :

سفارشي است كه خريدار يا فروشنده تعيين قيمت معامله را به کارگزار خود واگذار مي کند.

2- سفارش با قيمت محدود :

سفارشي است که خريدار (يا فروشنده) حداکثر (يا حداقل قيمت) معامله را مشخص مي کند.

3- سفارش با قيمت مقطوع :

سفارشي است که خريدار (يا فروشنده) قيمت معيني را براي انجام معامله مشخص مي کند.


آرشیو

رشد عرضه محصولات در بورس كالا

 

رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار با ارائه آمارهاي سالانه بازار سرمايه كشور از افزايش 3 ميليون تني عرضه محصولات در بورس كالا در سال 92 نسبت به سال ماقبل آن خبر داد.
به گفته دكتر علي صالح‌آبادي، حجم معاملات در بورس كالاي ايران در سال 92، بالغ بر 24 ميليون تن بود كه نسبت به سال 91، سه ميليون تن افزايش عرضه را شاهد بوده‌ايم. به گفته وي در عين حال، ارزش معاملات در اين بورس 42 هزار ميليارد تومان بوده كه نسبت به سال 91، 35 درصد افزايش را نشان داده است. 
رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار در عين حال با اشاره به اينكه در بخش معاملات سكه در بورس كالاي ايران طي سال 92، حجم معاملات حدود 20 هزار ميليارد تومان بوده، ابراز کرد: اين در حالي است كه ارزش معاملات سكه در سال 91 معادل 36 هزار ميليارد تومان بود كه نشان از كاهش 43 درصدي اين معاملات دارد. 
به گزارش «دنياي اقتصاد» قيمت سكه در بازار در فاصله يك سال گذشته بيش از 30 درصد كاهش يافته و اين موضوع در بازار آتي نيز تجربه شده است. اين در حالي است كه كاهش مشاركت فعالان بازار سكه آتي و افت شديد حجم معاملات در اين بازار دليل ديگري است كه بر نزول ارزش معاملات سكه در سال 92 اثر مستقيمي بر جاي نهاده است. 
در اين بين صالح‌آبادي افزود: اين كاهش در ارزش معاملات آتي سكه نشان از ثبات اين بازار دارد و نكته مثبتي به شمار مي‌رود، زيرا سرمايه‌گذاران در بازار آتي سكه خود را در مقابل نوسانات شديد پوشش مي‌دهند كه ثبات در اين بازار موجب كاهش اين معاملات مي‌شود. 
در اين ميان به گزارش بورس كالا نوروز سال جاري در مقايسه با سال 92 از رشد ارزش قابل توجهي برخوردار بود. بر اين اساس در پي معامله افزون بر 69 هزار تن انواع كالا به ارزش بيش از هزار و 713 ميليارد ريال در ايام نوروز در بورس كالاي ايران، حجم و ارزش معاملات اين بورس در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتيب از رشد 59 و 62 درصدي برخوردار شد. 
سخنگوي سازمان بورس و اوراق بهادار خاطر نشان كرد: در سال 92، بيش از 500 ميليارد تومان در بورس انرژي معامله انجام شد. 
به گزارش «دنياي اقتصاد» ديروز نيز در بورس انرژي نفت خام عرضه شد كه 2 هزار و 980 بشكه از آن در بهاي 306 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. 

image

380print
شرکت فرابورس ایران شرکت بورس کالای ایران سازمان بورس اوراق بهادار شرکت بورس شرکت کانون کارگزاران پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران شركت مديريت فناوري بورس تهران بورس کالای لندن کدال شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه

شرکت کارگزاری ارگ هومن

پایین تر از میدان ولی عصر/نرسیده به تقاطع طالقانی/کوچه ریاض/پلاک 6/طبقه سوم

تلفن:88941441

فكس:89787114