حالت
لینک ها

روش هاي سفارش قيمت

 

1- سفارش با قيمت باز :

سفارشي است كه خريدار يا فروشنده تعيين قيمت معامله را به کارگزار خود واگذار مي کند.

2- سفارش با قيمت محدود :

سفارشي است که خريدار (يا فروشنده) حداکثر (يا حداقل قيمت) معامله را مشخص مي کند.

3- سفارش با قيمت مقطوع :

سفارشي است که خريدار (يا فروشنده) قيمت معيني را براي انجام معامله مشخص مي کند.


آرشیو

نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود

 

در بخش نخست مطلب حاضر به بررسی وضعیت بازار آلومینیوم و مس و افق بازار این دو فلز در سال جاری میلادی پرداختیم. در ادامه، شرایط حاکم بر بازار سرب، روی، قلع و نیکل را بررسی می‌کنیم. تحلیلگران متال بولتن بر مبنای عواملی که بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند متوسط قیمت‌ها در سال جاری میلادی را پیش‌بینی کرده‌اند.

 

آلومینیوم؛ حساسیت قیمت‌ها به اخبار مربوط به کاهش ظرفیت تولید در چین

تحلیلگران متال بولتن پیش‌بینی خود از متوسط قیمت هر تن آلومینیوم در سال جاری میلادی را بالاتر برده‌اند تا تاثیر رشد قیمت‌ها تحت تاثیر فعالیت سفته بازها در سال جاری میلادی در نظر گرفته شود. همچنین این یک واقعیت است که سرمایه‌گذاران نسبت به تداوم تلاش‌ها برای کنترل آلودگی هوا در چین خوشبین هستند. رشد هزینه‌های تولید نیز یک عامل افزایش قیمت‌ها محسوب می‌شود.دولت چین پیشنهاد داده برای کاهش آلودگی هوا، در زمستان 30 درصد از ظرفیت تولید آلومینیوم در برخی کارخانه‌ها کاهش یابد و این عاملی برای رشد قیمت‌ها محسوب می‌شود اما اگر این پیشنهاد اجرا نشود یا کاهش ظرفیت تولید کمتر از 30 درصد باشد قیمت‌ها تحت فشار قرار خواهند گرفت. نکته دیگر این است که برخی کارخانه‌ها با هدف به حداقل رساندن آلوده کردن هوا، تجهیزات خود را نوسازی کرده‌اند و این دسته از کارخانه‌ها از شمول برنامه کاهش ظرفیت تولید خارج هستند و می‌توانند به فعالیت خود با حداکثر ظرفیت ادامه دهند.به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه کنونی، متوسط قیمت هر تن آلومینیوم 1820 دلار باشد. این رقم نسبت به پیش‌بینی قبلی 4/ 3 درصد بالاتر است. برای کل سال جاری میلادی، متوسط قیمت‌ها 1833 دلار پیش‌بینی می‌شود.

 

مس؛ اختلال در عرضه، عامل مهم در تعیین قیمت‌هاست

پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت مس در سه ماهه کنونی 5910 دلار در هر تن باشد. البته ادامه پیدا کردن اعتصاب کارگران معدن اسکوندیدا در شیلی و ممنوعیت صادرات از معدن گراسبورگ اندونزی سبب می‌شود افق قیمت‌ها مثبت تر از رقمی باشد که در بالا به آن اشاره شد.به این ترتیب اکنون می‌توان انتظار داشت متوسط قیمت‌ها 6100 دلار باشد. البته در سه ماه‌دوم سال جاری میلادی، قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کنند زیرا پیش‌بینی می‌شود تا آن زمان اعتصاب کارگران پایان یافته باشد و سفته بازها برای مدتی با هدف شناسایی سود اقدام به فروش کنند. حداقل تا زمان تمدید قرارداد کارگران معادن مس در آمریکای جنوبی و مطرح شدن احتمال اعتصاب، قیمت‌ها تحت فشار قرار خواهند داشت.در سال جاری میلادی، موضوع اعتصاب‌ها و اختلال در عرضه عاملی موثر بر قیمت مس است و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود بازار با کسری عرضه مواجه باشد.

 

سرب؛ دلیل بنیادی جدیدی برای رشد بیشتر قیمت‌ها وجود ندارد

در ماه گذشته میلادی عبور قیمت سرب در بورس فلزات لندن از رقم 2458 دلار پایدار نبود و شاهد بودیم که قیمت‌ها بار دیگر به محدوده 2200 دلار تا 2400 دلار در هر تن بازگشت. گزارش‌های جدید نشان می‌دهد سال گذشته میلادی عرضه و تقاضا تعادل داشتند و بازار با 11 هزار تن مازاد عرضه مواجه بوده است.به همین دلیل منطقی نبوده که قیمت‌ها رشد کنند. تحلیلگران معتقدند بازار سرب تحت تاثیر پیش‌بینی کسری عرضه بوده و این پیش‌بینی تحقق نیافته است بنابراین اگر نشانه‌هایی واقعی از کسری عرضه نمایان نشود قیمت سرب نمی‌تواند از ارقام کنونی بالاتر رود. نکته مهم اینکه، تغییری در ذخیره سرب در انبارهای تحت نظارت بورس لندن ایجاد نشده و ذخیره این فلز در بورس شانگهای افزایش یافته است. افزایش عرضه قراضه سرب، احتمال از سرگرفته شدن فعالیت‌ها در برخی معادن و رشد تولید، عوامل دیگری هستند که بر قیمت‌ها فشار وارد خواهند کرد.

 

نیکل؛ افزایش نوسان قیمت‌ها تحت تاثیر افزایش ابهام‌ها

با توجه به وضعیت نامشخص عرضه سنگ نیکل در اندونزی و فیلیپین، نوسان قیمت این فلز افزایش یافته است. در ماه گذشته میلادی خوش‌بینی درباره افزایش قیمت‌ها سبب رشد آنها به بالای 11 هزار دلار در هر تن شد. در واقع طی سه هفته، قیمت‌ها با 18 درصد افزایش، از 9400 دلار به بالای یازده هزار دلار رسید.حداقل در کوتاه مدت احتمال افزایش قیمت‌ها بسیار کم است و نوسان قیمت‌ها بین 9 هزار تا 10 هزار دلار محتمل به نظر می‌رسد. تا زمانی‌که جهت‌گیری بازار مشخص نشود قیمت‌ها در همین محدوده قرار خواهند داشت. در میان مدت، یعنی چند ماه آینده احتمال افزایش قیمت‌ها وجود دارد اما نه با سرعتی که در ماه گذشته میلادی مشاهده شد.

 

قلع؛ نوسان در سطوح بالاتر محتمل است

ماه گذشته میلادی قیمت هر تن قلع برای نخستین بار از تابستان به زیر 19 هزار دلار رسید و این کاهش موجب تعجب فعالان بازار شد. امسال احتمال افزایش صادرات قلع از سوی چین و اندونزی عاملی برای فشار بر قیمت هاست اما بازار همچنان با کسری عرضه مواجه خواهد بود در نتیجه کاهش قیمت‌ها در ماه قبل منطقی نیست و انتظار می‌رود رشد قیمت‌ها ادامه پیدا کند. نمودارهای تکنیکال امیدبخش تر شده‌اند، رشد ذخیره قلع در بورس‌های فلزی متوقف شده و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی قیمت‌ها به بالای 21 هزار دلار افزایش پیدا کند.

 

روی؛ احتمال افزایش قیمت‌ها زیاد نیست

در ماه دسامبر سال قبل، عرضه و تقاضا در بازار روی تصفیه شده تعادل داشت و کارشناسان می‌گویند ذخیره مخفی روی سبب می‌شود رشد قیمت‌ها با موانعی مواجه باشد. گزارش‌های معتبر نشان می‌دهد تولید روی در چین در حال افزایش است در نتیجه در سال جاری میلادی احتمال افزایش قیمت‌ها به بالای 3000 دلار در هر تن اندک است.


image

249print
شرکت فرابورس ایران شرکت بورس کالای ایران سازمان بورس اوراق بهادار شرکت بورس شرکت کانون کارگزاران پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران شركت مديريت فناوري بورس تهران بورس کالای لندن کدال شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه

شرکت کارگزاری ارگ هومن

پایین تر از میدان ولی عصر/نرسیده به تقاطع طالقانی/کوچه ریاض/پلاک 6/طبقه سوم

تلفن:88941441

فكس:89787114